У січні США отримають нового президента. І хоча обидва кандидати раніше окреслили свою стратегію щодо війни в Україні, насправді, публічні заяви і Дональда Трампа, і Камали Гарріс не обов’язково відображають те, як вони справді будуть діяти. Про це пише Politico.
Гарріс не дорівнює Байдену
Після самоусунення Байдена з передвиборчої боротьби Камала Гарріс ще не робила помітних заяв щодо війни в Україні. Однак вона побувала на Глобальному саміті миру у Швейцарії в червні цього року. Там вона заявляла "стратегічні інтереси" Америки полягають у рішучій підтримці України.
При цьому є надія, що її політика на посаді президента буде більш рішучою, ніж у Байдена. Як зазначає Politico, вже відомо, що Гарріс приведе до Білого дому власну команду, тож ані радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, ані держсекретар Ентоні Блінкен посади не збережуть. Вважається, що саме ці двоє, особливо Салліван, відповідальні за вкрай обережну та повільну підтримку України адміністрацією Байдена.
Трамп ще не сказав своє останнє слово
Раніше екс-президент дав вкрай сумнівну обіцянку закінчити війну за добу. І кожен сьогодні вкладає власні надії та побоювання в те, як саме Трамп намагатиметься реалізувати цю обіцянку. Однак ключовим фактором тут може стати роздуте его екс-президента, яке не залишає йому інших варіантів окрім підтримки України.
Саме Трамп у 2017 році надав Україні протитанкові комплекси "Джавелін", аби втерти носа своєму попереднику Бараку Обамі, який не дав українцям нічого. У 2022 році ці "Джавеліни" зіграли важливу роль у відбитті початкового нападу росіян.
Також показово, що після формального призначення Трампа офіційним кандидатом в президенти від республіканців першим іноземним лідером, з яким він поговорив, був саме президент України Володимир Зеленський. За їхніми словами, Трамп у розмові назвав фейком інформацію про те, що він планує допомогти Путіну, і пообіцяв домагатися справедливого миру.
Крім того Politico нагадує, що зрештою Трамп дав неофіційний дозвіл республіканцям розблокувати військову допомогу Україні навесні цього року.
"Але суть полягає в тому, що перемога Трампа в листопаді не обов’язково означає приреченість України чи порятунок Путіна. Результат залишається невідомим, і люди навколо Трампа борються за це", – резюмує видання.
Вибори в США 2024: останні новини
Як писав УНІАН, Камалла Гарріс перемогла на праймеріз і стає офіційним кандидатом від демократів. Формально голосування триватиме до понеділка, однак вона вже набрала більше половини від загальної кількості голосів виборщиків.
Також ми розповідали, що Трамп і Гарріс ніяк не можуть домовитися про дебати. Трамп запропонував провести дебати на прихильному до республіканців телеканалі Fox News 4 вересня. Своєю чергою у штабі Гарріс заявили, що Трамп намагається відмовитися від дебатів, які вже були призначені на "нейтральному" каналі ABC.