Якщо зараз блекаут може тривати 3-5 днів, то наступний може бути більше тижня / фото УНІАН

Експерт з питань енергетики Юрій Корольчук підбив підсумки блекауту в Україні. У себе в Telegram-каналі він написав 8 висновків.

1. Це і є класичний блекаут. Хто би і що не говорив. Так, частковий. Більше того, блекаут без передбачуваних термінів відновлення роботи енергосистеми. Повного відновлення, навіть із примусовими обмеженнями електроенергії. Раніше система попри ракетні удари умовно перебувала у стані повної готовності генерувати і розподіляти електроенергію. Ремонтні роботи були запорукою такої можливості.

2. Енергосистема протягом ракетних ударів жовтня-листопада ослаблена і потребує більших коштів та обладнання для ремонту. І в цьому питанні прослідковується наростаючий дефіцит. Обладнання не вистачає. 

Відео дня

3. Підключення споживачів до електроенергії складатиме у середньому більше 72 годин. Три доби і більше. Це із врахуванням та виправленням усіх "похибок", які виникають при підключенні споживачів.

4. Енергосистема України не стикалась із такими явищем як частковий блекаут раніше. Усе, що трапилось до 23 листопада, ракетні удари, – це було розхитування системи, яке і привело до блекауту.

5. В умовах ракетних ударів відбулося контрольоване відключення усіх АЕС і частини ТЕС для збереження можливості відновити подачу електроенергії. Що зараз і відбувається.

6. Зараз в Україні відбувся контрольований блекаут. Скоріше за все, події після 23 листопада варто розглядати саме із позиції контрольованого блекауту. Проте, навіть контроль за процесами в умовах війни не дає гарантій про стабільний вихід із блекауту.

7. Попередні заяви "Укренерго" і ДТЕК про неможливість масштабного блекауту в Україні – це були просто слова. Блекаут фактично відбувся. Практично уся генерація "лягла".

8. Політичний підтекст ракетних ударів по енергосистемі констатується і визнається як представниками влади України, так і Росії. Побічно – міжнародними партнерами України. Початок переговорного процесу – скоріше за все такою є головна ціль ракетних ударів і блекауту як наслідку цього.

9. Зважаючи на офіційні повідомлення, що ракетні удари можуть повторюватись знову, то є високі ризики повторення блекауту. Якщо зараз блекаут може тривати 3-5 днів, то наступний може бути більше тижня.

У мережі з'явилося відео, як енергетики відновлюють електропостачання.

Знищення енергосистеми України:

10 жовтня 2022 року Російська Федерація розпочала атаки на об'єкти критичної інфраструктури України. Тільки за одну добу було пошкоджено 30% енергетичної інфраструктури України

З 10 жовтня атаки на об'єкти критичної інфраструктури не припинялися.

Окупанти б'ють по електропідстанціях, об'єктам гідроенергетики та теплової генерації. По всій країні почалося аварійне вимкнення електропостачання.

15 листопада Росія випустила по території України 100 ракет.  Це був наймасовіший обстріл енергосистеми України з початку війни. 

Росія намагається зупинити українські АЕС. 17 листопада президент України Володимир Зеленський повідомив, що 10 мільйонів українців залишилися без світла. Того ж дня в Києві було встановлено антирекорд з відключень електроенергії.

18 листопада 2022 року в КМДА киянам порадили зробити запас води та продуктів. У ДТЕК закликали українців подумати про виїзд з країни на зиму заради енергозбереження.

19 листопада президент України Володимир Зеленський заявив про те, що окупанти зруйнували близько 50% енергетичної інфраструктури Україна.

23 листопада Росія знову вдарила по енергосистемі України. Запорізька АЕС перейшла в режим повного блекауту. Міненергетики України заявило про те, що блекаут почався у всій енергосистемі країни.

24 листопада в Києві були знеструмлювати 70% житлових будинків. ДТЕК повідомив про те, що в Києві світло включатимуть на 2-3 години.