Ці птахи в процесі еволюції отримали свої унікальні особливості / Колаж УНІАН, фото - Unsplash, wikimedia.org/Maungatautari Ecological Island Trust

Протягом мільйонів років нелітаючі птахи процвітали по всьому світу. З приходом людей вимерли 166 видів нелітаючих птахів, але деяким із них пощастило набагато більше.

Американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс у своїй колонці для Forbes розповів про чотири види нелітаючих птахів, яким вдалося уникнути вимирання. Один із цих видів є найбільшим птахом у світі.

Страус

Біолог поділився, що страуси не просто виживають, а є найбільшим і найважчим живим птахом у світі. Зріст цих птахів може становити понад 270 см, а вага - понад 135 кг.

Відео дня

Страуси еволюціонували не для польотів, а для швидкості та витривалості, зазначив Треверс. Він наголосив, що ці птахи можуть бігати зі швидкістю понад 60 км/год і завдавати смертоносних ударів у разі загрози.

За словами біолога, саме видатні фізичні здібності страусів дозволили їм уникнути вимирання. Мисливцям було дуже важко їх спіймати.

Ківі

Ківі не вирізняються значними розмірами, але вони є одними з найбільш унікальних птахів на Землі, наголосив біолог. Він зазначив, що всього існує п'ять видів ківі, всі з яких є національними символами Нової Зеландії.

Біолог поділився, що ківі полохливі нічні істоти, які еволюціонували в умовах відсутності хижаків. У цих птахів слабкий зір, а пір'я схоже на волосся. Проте в них високо розвинений нюх, що є рідкістю для птахів.

Треверс розповів, що до XX століття багато популяцій ківі різко скоротилися. На щастя, активні зусилля з їхнього збереження дали змогу уникнути вимирання цього виду.

Ему

Ему досягають у висоту майже 2 метри, що робить їх другими за величиною птахами у світі. Вони мешкають на материковій частині Австралії та прилеглих островах.

Біолог зазначив, що хоча ему не вміють літати, вони компенсують це довгими кроками і максимальною швидкістю бігу майже 48 км/год. Ці птахи здатні долати величезні відстані в пошуках їжі та води.

Треверс наголосив, що ему, на відміну від багатьох нелітаючих птахів, здебільшого співіснують із людьми. Завдяки широкому ареалу проживання та кочовому характеру на них важко полювати. Також ему виявилися напрочуд пристосованими до сільськогосподарського освоєння земель.

Баклан галапагоський

Більшість видів бакланів пірнають у воду, а також здатні до польоту. Проте баклан галапагоський є винятком.

Біолог розповів, що цей вид розвинув короткі крила і сильні перетинчасті лапи. Замість польоту баклани галапагоські навчилися плавати.

У наші дні збереглося всього близько 1000 таких птахів. Баклани галапагоські продовжують існувати, багато в чому завдяки заповідному статусу Галапагоських островів і постійним програмам зі збереження популяції.

Інші незвичайні птахи

Раніше американський еволюційний біолог із Ратгерського університету Скотт Треверс розповів про найбільшого птаха, якого коли-небудь знав світ. За його словами, одним яйцем можна було прогодувати цілу сім'ю.

Крім того, вчені розпізнали гігантський череп птаха віком 45 мільйонів років. Цей страхітливий гігант домінував у стародавньому регіоні Гайзельталь у Німеччині.

Вас також можуть зацікавити новини: