За словами Риженка, Сили безпеки та оборони вже декілька разів атакували дані цілі РФ. / колаж УНІАН, фото facebook.com/andrii.ryzhenko.5, скриншот

Нинішня атака морськими дронами по газовій платформі, яка знаходиться на захід від Кримського півострову - це ще "один маленький крок" України до загальної стратегічної мети на морі.

В етері телемарафону капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко проаналізував, до якої мети рухається Україна, атакуючи цілі РФ морськими дронами на газових платформах в Криму.

За словами експерта, Сили безпеки та оборони вже декілька разів атакували дані цілі РФ.

Відео дня

"Хочу нагадати, що у 2022 році по ним було нанесено удар ракетами "Гарпун", потім туди висаджувалися наші спецпризначенці ГУР. Я трошки здивувася, з якою впертістю росіяни ставлять туди цю апаратуру. Тим більше, відверто кажучи, не бачу особисто сенсу туди її встановлювати. Але така інформація була, звичайно удар був нанесений", - зазначив капітан 1-го рангу запасу.

Риженко розповів, що загальна стратегічна мета, до якої рухається Україна операціями на морі - деокупація українського узбережжя і відновлення судноплавства. Він акцентував:

"Поточний стан такий, що противник зараз контролює 80% нашого українського узбережжя і частково блокує наше судноплавство. Думаю, ці дві такі основні складові, на які ми маємо вибудовувати лінію операцій і планувати дії, щоб досягати ефекту. Створювати вирішальні умови і досягати кінцевого результату. Тобто, деокупація нашого узбережжя і відновлення нашого судноплавства".

Експерт додав, нинішній удар, який був здійснений по газових платформах біля Криму, ще "один маленький крок" до загальної стратегічної мети Україна на морі. 

Риженко зазначив, що операція про яку найчастіше говорять - це знищення незаконної російської споруди, якою є Кримський міст. 

"Кримський міст - це звичайно емоційна операція і всі про неї кажуть Це серйозна подія, але вона вирішує тільки одну таку важливу задачу з дуже великого ланцюга завдань, щоб нашу стратегічну мету на морі досягти. Тобто, відновити наше узбережжя, наші води, щоб відновити наше судноплавство", - пояснив він.

За словами експерта, Україні для просування до стратегічної мети на морі, також дуже важлива взаємодія з партнерами щодо протимінних питань. Зокрема, ще один крок на цьому шляху - це інформація про співпрацю з Шостим флотом США з протимінних питань. Риженко підкреслив:

"Тому що, дуже багато морських мін поставлені і нами, і супротивником, і було багато мін і до того. Погодні умови і щільність постановки призводить до того, що багато мін ми виявляємо. Наші партнери зараз на західному узбережжі Чорного моря - Болгарія, Туреччина, Румунія здійснюють цю операцію. Дуже гарно, що наші партнери США також готові і планують ці заходи з нами робити". 

Він додав, якщо подивитися на карту, де розташована західна частина Кримського півострова і провести лінію до гирла Дунаю, то вся ця ділянка моря до українського узбережжя досить невелика.

"Це означає, що міни можуть там бути встановлені в будь-якому місці. Цей морський майданчик треба буде дуже серйозно обстежити, знаходити міни і нейтралізувати", - пояснив він.

Риженко резюмував, що якраз зараз всі дії Військово-морських сил ЗСУ на морі - всі події, спрямовані на те, що б лінії операцій рухати вперед до кінцевого результату, який потрібен Україні.

Атаки на окупований Крим

Як повідомляв УНІАН, морські безпілотники Військово-морських сил ЗСУ завдали ударів по російських цілях, які знаходились біля узбережжя тимчасово окупованого Криму.

Командувач ВМС ЗСУ Олексій Неїжпапа інформував, що під час атаки вдалося знищити російські системи спостереження, які окупанти розмістили на раніше захоплених газових платформах. Він зазначив, що "полювання на ворога у Чорному морі триває".

Раніше  повідомлялось, що у Керченській протоці працювали українські морські дрони. Через атаку російські окупанти тимчасово перекривали рух Кримським мостом. 

Вас також можуть зацікавити новини: