
Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко вважає, що атака безпілотників на Кремль в ніч проти 3 травня є провокацією, яку організувала ФСБ РФ. Однією з цілей такої "операції" могло бути нагнітання ситуації та істерії напередодні контрнаступу Збройних сил України.
"Вони переживають, що (контрнаступ) буде провальним для російських військ, вони можуть зазнати поразки і їм доведеться йти на поступки, хай би що там не було. І для чого це потрібно? Мобілізація російського суспільства і вкотре заговорити про ядерну ескалацію, ядерну зброю, погрози тощо. Ми це, до речі, вже спостерігали від деяких діячів – політичних і не тільки, вони відразу почали про це говорити", – зауважив Мусієнко в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Експерт не виключає, що атака на Кремль може бути проявом з’ясування стосунків між силовиками всередині самої Росії з метою отримання ними більших прав і більшого впливу. Він зауважив, що російський диктатор Володимир Путін втрачає важелі управління.
"Ось, власне кажучи, дві такі версії, які найбільш вірогідні, як мені здається", – резюмував Мусієнко.
Атака дронів на Кремль
В ніч на середу, 3 травня, два невідомих безпілотники атакували Кремль. Повідомлялося, що в центрі Москви лунали вибухи. В Росії звинуватили в атаці дронів Україну, заявивши про замах на російського диктатора Володимира Путіна.
Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не атакувала ані Путіна, ані Москву. Він наголосив, що Україна бореться з окупантами на власній території і, зважаючи на нестачу озброєння, не витрачає його деінде.
Доказів причетності України до атаки на Кремль немає і в США. Таку заяву зробив голова сенатського комітету з розвідки Марк Уорнер.
При цьому аналітики американського Інституту вивчення війни кажуть, що Росія могла сама атакувати Кремль безпілотниками для створення умов ширшої мобілізації та обмеженню святкувань на 9 травня. Низка ознак свідчить про те, що ці удари були організовані і проведені внутрішніми силами.