Дністровий розхитає стереотипну навкололітературну думку

12:46, 13 травня 2010
Культура
2 0

Письменник презентував “Письмо з околиці”

У Києві презентовано нову збірку есей “Письмо з околиці” Анатолія Дністрового, присвячену спробі розхитати стереотипну навкололітературну та навколомистецьку думку.

До книги «Письмо з околиці», яку Анатолій Дністровий жартома окреслює як «ultra lait публіцистика», увійшли мікроесеї, авторські колонки, вибрані статті, записи з нотатника й блоґу, більшість з яких упродовж 2000–2009 років широко друкувалася в часописах та інтернет-виданнях.

– Насправді, не я є автором книги, – зізнається Анатолій Дністровий. – Тобто ідея була не моєю, а Дзвінки Матіяш, що й запропонувала об’єднати всі мої “рефлексивні” тексти в одну єдину книгу.

Також у рамках презентації Дзвінка Матіяш, видавник збірки Діана Клочко та сам автор зачитали свою улюблені уривки “Письма з околиці”.

Твори організували потоки тем, які немов рентген висвітлюють перше десятиліття ХХІ-го століття, яке в своєму розмаїтті, хаосі і системній безсистемності подекуди схоже на спосіб аналізу та викладу самого Дністрового.

Діана Клочко зазначає, що це – книга розчарованої людини, що не скупиться на різкі характеристики, яка не боїться слова, що може образити, але яка не боїться і ніжності, не боїться сказати те, у чому ми зазвичай боїмося собі зізнатися.

Анатолій Дністровий – кіївський письменник, есеїст молодшого покоління. Засновник і учасник літературної групи “Друзи Еліота”, член Асоціації українських письменників. Перекладав поетичні твори Пауля Целана, Германа Броха, Георга Тракля, Алеся Резанова та інших.

Катерина Зінов’єва

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter