Gонад 30 hjrsd на ганебний факт узурпації Росією місця в РБ ООН просто закривали очі / фото REUTERS

Україна ініціювала процес виключення Росії з Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй і загалом з ООН.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що Росія - це узурпатор місця Радянського Союзу в Раді безпеки ООН.

"Сьогодні ми зробили важливий крок. Україна ініціювала процес, спрямований на виключення Росії з Ради Безпеки ООН і Організації загалом. Ми заявили на офіційному рівні свою детальну та аргументовану позицію, чому перебування Росії в Радбезі ООН та в організації загалом - нелегітимне. Ми надали детальні докази того, як 31 рік тому російська делегація, по суті, просто окупувала крісло СРСР в РБ ООН - держави, яка на той момент припинила своє існування - без жодних статутних підстав на це", - заявив Кулеба.

Відео дня

Як заявив міністр, "зґвалтування" Статуту ООН відбулося на основі простої зміни табличок "СРСР" на "Російська Федерація".

"Це грубе порушення пункту 2 Статті 4 Статуту ООН, який чітко визначає єдину легітимну процедуру набуття членства в Організації", - заявив Кулеба.

Водночас, як зазначив міністр, понад три десятиліття на цей ганебний факт просто закривали очі. "Але Україна не буде мовчати. Сьогодні ми розпочали боротьбу за позбавлення Росії статусу постійного члена Радбезу ООН. Ця боротьба не буде простою. Їй протидіятимуть, і не лише Росія. Але ми не будемо миритися з брехнею та фальсифікацією. Завдання бувають складними, але для нас не буває нічого неможливого", - наголосив Кулеба.

Він зазначив, що у заключному фрагменті без перебільшення історичного документу, який МЗС сьогодні оприлюднило, сказано:

"Україна закликає держави-члени ООН відновити застосування Статуту ООН у питанні легітимності перебування Російської Федерації в ООН, позбавити РФ статусу постійного члена Радбезу ООН та виключити її з ООН у цілому".

Кулеба заявив, що керуючись принципом рівноправності членів ООН, Російська Федерація має пройти той же міжнародно-правовий шлях набуття членства в Організації, що й інші країни.

"Україна ініціює комплексний процес, спрямований на досягнення цілей цієї заяви, та у цьому контексті готова до взаємодії з іншими країнами для спільного захисту Статуту ООН і міжнародного права від руйнівного впливу Російської Федерації", - заявив глава МЗС. Він додав, що кожен посол України тепер працюватиме над виконанням поставленої задачі.

Росія в Раді безпеки ООН

Росія - один із постійних членів Ради безпеки ООН. Це дає їй можливість блокувати ухвалення будь-яких рішень в цій структурі. Також, Москва відверто зловживає цим майданчиком, просуваючи свою пропаганду. Слухати цю маячню у дипломатів інших держав уже не вистачає сил.

Враховуючи розв'язану Росією війну проти України, котра порушує Статут ООН та інші основополождні принципи організації, у вересні президент Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту позбавити Росію постійного членства в Раді безпеки ООН і виключити з усіх міжнародних організацій. Глава нашої держави наголосив, що Росія вчиняє політику геноциду, шантажує світ ядерною зброєю і наражає на радіаційну катастрофу. Тому РФ не може залишатись постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето.

Тим часом, до Конгресу США була внесена резолюцію із закликом до президента Джо Байдена вивести Росію з Радбезу ООН. Своєю чергою спікер Білого дому Карін Жан-П'єр зазначила, що США прибрали б Росію з Ради Безпеки ООН, якби існував відповідний механізм призупинення членства. І хоча Статут ООН дійсно не мість жодних положень про усунення постійного члена Радбеза, це все ж можливо, якщо оскаржити статус Росії як спадкоємиці місця Радянського союзу в РБ ООН.

Раніше голова МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що Україна готується довести незаконність перебування Росії в Раді безпеки Організації Об'єднаних Націй. "Росія займає місце постійного члена Радбезу ООН без належних юридичних підстав внаслідок відверто шахрайської схеми, яка відбулася 31 рік тому", - сказав Кулеба.

Вас також можуть зацікавити новини: