Андрій Риженко висловився про оснащення українських морських дронів ракетами / колаж УНІАН зі скріншотів

Експерт Центру оборонних стратегій, капітан першого рангу запасу ВМС ЗСУ Андрій Риженко вбачає сенс у тому, що морські дрони Magura оснащені ракетами самонаведення Р-73, оскільки таких ракет у нас достатньо, і оснащення ними дронів вже як мінімум психологічно діє на ворога.

Про це Риженко сказав в ефірі "Київ24", говорячи про ефективність такого поєднання дрону та ракети класу "повітря-повітря". Він зазначив, що найбільшим ворогом для українських морських дронів є авіація противника, яка здатна виявляти і знищувати їх.

"Для захисту реального та психологічного впливу було прийнято рішення поставити оцю ракету Р-73. Це ракета ближнього бою - її дистанція стрільби складає 10-15 км. У неї є головка самонаведення інфрачервона. Таких ракет у нас достатньо, вони ще радянські, старенькі, і вони діють на противника - впливають психологічно. Інженерне рішення для мене - не знаю, як воно реалізовано, було б цікаво подивитись відео реального бою, влучання у вертоліт чи літак. Але якщо воно діє, то треба робити", - сказав Риженко.

Відео дня

На його думку, поки випробовуються експериментальні зразки дронів з Р-73. "Якщо буде доведено, що це дійсно ефективно, що це працює, то, можливо, буде і серійне виробництво. Для мене це було дуже цікаве, несподіване рішення. Я за фахом ракетник систем ППО, служив на двох зенітно-ракетних системах, трошки інших звичайно, але для мене це цікаво. Той факт, що на росіян це як мінімум психологічно діє, то це має сенс робить", - зазначив Риженко.

Продовжується війна в Україні - новини, які сьогодні варто знати

Як повідомляв УНІАН, командир спецпідрозділу ГУР МО України Group 13 з позивним "Тринадцятий" днями повідомив ЗМІ, що одна з нових модифікацій безекіпажної морської платформи Magura вже має на борту ракети класу "повітря-повітря" Р-73 з інфрачервоною системою самонаведення. За його словами, оснащені такими ракетами ударні морські дрони Magura вже використовувались під час бойових операцій на Чорному морі. Це стало серйозним фактором страху й ризику для російської авіації, додав воїн.

Як відомо, Україна активно використовує як повітряні, так і морські безпілотники у війні з російськими окупантами. Наразі відомо вже про значну кількість операцій українських сил у Чорному морі з використанням морських дронів для знищення флоту ворога.

Найбільш часто у ЗМІ згадуються морські дрони Magura V5. Представник ГУР Андрій Юсов у травні заявляв, що вони завдали збитків російському флоту на 500 млн доларів. За його словами, процес вдосконалення цих безпілотників триває постійно. Наразі також відомо, що морські дрони Sea Baby, які є на озброєнні в Служби безпеки України, обладнали системами "Град".

Вас також можуть зацікавити новини: