Влада Польщі посилила охорону кордону з Білоруссю / фото REUTERS

Ситуація зі скупченням мігрантів на білорусько-польському кордоні загрожує безпеці та стабільності всього Євросоюзу.

Про це прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький написав сьогодні у Twitter.

"Охорона польського кордону є нашим національним інтересом. Але сьогодні під загрозою стабільність і безпека всього ЄС. Ця гібридна атака режиму Лукашенка спрямована проти всіх нас. Ми не будемо лякатися і будемо захищати мир в Європі разом із нашими партнерами з НАТО та ЄС", - йдеться в повідомленні.

Своєю чергою, через міграційну кризу на зовнішніх кордонах ЄС з Білоруссю надзвичайний стан у прикордонній зоні з півночі 10 листопада планує запровадити Литва.

Як пише DW, уряд схвалив відповідну пропозицію МВС та передав її на розгляд парламенту країни.

Режим надзвичайного стану діятиме місяць уздовж усього литовсько-білоруського кордону, в пунктах реєстрації та утримання біженців, а також навколо них. Напередодні в одному з таких пунктів сталися заворушення, правоохоронці застосували сльозогінний газ.

"Ми бачимо, що відбувається на польсько-білоруському кордоні, і це, звісно, означає, що нам потрібно готуватися до таких самих вторгнень і нападів", - заявила глава МВС Литви Агне Білотайте.

Вона вказала, що необхідно посилити безпеку кордонів. Свої плани міністерка має намір обговорити і з німецьким колегою Горстом Зеегофером.

Як повідомляв УНІАН, зранку у вівторок Польща на невизначений час закрила прикордонний перехід з Білоруссю у пункті пропуску "Кузниця" через напружену ситуацію з мігрантами.

Другу добу велика кількість мігрантів, які мали намір потрапити через Білорусь до ЄС, перебувають поблизу кордону з Польщею. Напередодні влада Польщі розпорядилась посилити охорону кордону з Білоруссю. За даними польської сторони, люди перебували під контролем озброєних білоруських підрозділів, які визначали напрямок руху мігрантів.

Скандал через нелегальних мігрантів у Європі

Литва і Латвія, а також Польща і Естонія звинувачують владу Білорусі у використанні нелегальних мігрантів як зброю в так званій гібридній війні проти ЄС.

Польський парламент проголосував за легалізацію вигнання мігрантів на кордоні. Зміни в законі передбачають, що затримані на місці мігранти, які незаконно перетинають кордон, повинні покинути територію Польщі. Їм також може бути заборонений в'їзд в країну на термін від шести місяців до трьох років. Після прийняття поправки до закону парламент також схвалив будівництво прикордонної споруди вартістю 353 млн євро, яка має бути обладнана датчиками руху.

Читайте такожПольща підвищила бойову готовність на кордоні з Білоруссю (відео)

Вільнюс, Рига, Варшава і Таллінн закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва через заохочення іноземців до незаконного перетину кордонів Євросоюзу. На кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.

Литва почала будівництво 508-кілометрового фізичного загородження на кордоні з Білоруссю, щоб припинити проникнення нелегальних мігрантів із території сусідньої країни.

Щодо Олександра Лукашенка у Німеччині почали розслідування через наплив нелегалів.

Уряд у Варшаві звинувачує білоруського правителя Олександра Лукашенка в організованій доставці біженців з кризових регіонів до зовнішнього кордону Євросоюзу. Лукашенко оголосив наприкінці травня, що його країна більше не перешкоджатиме проїзду мігрантів до ЄС - так офіційний Мінськ відреагував на посилення санкцій Заходу проти Білорусі.

Вас також можуть зацікавити новини: