П'ятниця,
28 жовтня 2016

Наші спільноти

Готується пропозиція щодо "скасування" закону про "партійну диктатуру" - Парубій

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначає, що готується пропозиція щодо "скасування" Закону про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо виключення кандидатів у народні депутати України з виборчого списку у багатомандатному окрузі) (№3700).

фото: УНІАН
У цьому законі є "надто багато ризиків" і застережень / фото: УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав у ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на каналі "1+1".

Парубій зазначив, що будучи у опозиції, демократичні сили вимагали, аби депутат, якщо він залишив свою фракцію, був позбавлений мандату.

Венеціанська комісія оприлюднила висновок щодо закону про "партійну диктатуру": не відповідає європейським стандартам

"Чим це було зумовлено тоді, коли правляча влада просто перекуповувала депутатів і ми боролися проти "тушок"? Але, напевно, зараз уже є багато застережень до подібного підходу і до подібних форм", - сказав він.

Спікер додав, що безліч закордонних партнерів України зауважують, що у цьому законі є "надто багато ризиків" і застережень, які також висловлюють представники громадськості.

"Є і позитив, і ризик, на жаль. І це один із законів, який лишається, в тому числі, і для мене, контраверсійним законом. Наскільки мені відомо, готується пропозиція про скасування того законопроекту, і коли вона буде зареєстрована в залі, будемо дискутувати, як далі бути з цією проблемою", - повідомив голова ВР.

49 нардепів просять КС визнати неконституційним закон про "партійну диктатуру"

Як повідомляв УНІАН, 16 лютого ВР ухвалила зміни до закону про вибори народних депутатів (щодо виключення кандидатів у народні депутати з виборчого списку у багатомандатному окрузі).

Законом (№3700) встановлюється, що партія, яка висувала кандидата у депутати, включеного до її виборчого списку, може ухвалити рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним.

Таке рішення ухвалюється відповідно до статуту партії, з'їздом, зборами, конференцією партії. Витяг з протоколу цих заходів, підписаний головуючим, та рішення, підписане керівником і скріплене печаткою партії, не пізніше як на 5-й день з дня прийняття рішення передаються до ЦВК. На підставі цих документів ЦВК не пізніше ніж на 5-й день з дня їх отримання приймає рішення про виключення зазначеного у рішенні кандидата у депутати з виборчого списку партії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку