Пелосі приземлилася на Тайвані / скриншот

Кілька хвилин тому в аеропорту Тайбея (столиця Тайваню) сів американський джет, на борту якого перебувала спікерка Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі.

Про це свідчать дані трекінгового сервісу Flightradar.

У мережі з'явилися кадри посадки борту SPAR19. 

Відео дня
Літак з Пелосі успішно приземлився/ скриншот

Вже за лічені хвилини стало відомо, що Ненсі Пелосі дійсно перебувала на борту. Вона вийшла з літака у супроводі кількох осіб. В аеропорту Пелосі зустріла делегація офіційних осіб Тайваню.

Пелосі вийшла з літака / скриншот

Тим часом жителі Тайваню зустрічають Пелосі у жовто-блакитних захисних масках.

Реакція Пелосі

Ненсі Пелосі заявила, що її візит на Тайвань є сигналом непохитної відданості Америки підтримці динамічної демократії острова.

"Солідарність Америки з 23 мільйонами жителів Тайваню є сьогодні як ніколи важливою, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією. Наш візит жодним чином не суперечить давній політиці Сполучених Штатів , яка керується Законом про відносини з Тайванем 1979 року, Спільними американсько-китайськими комюніке та Шістьма гарантіями. Сполучені Штати продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво", - заявила Пелосі після приземлення.

Реакція Китаю

МЗС КНР висловило рішучий протест у зв'язку з візитом Ненсі Пелосі на Тайвань і засуджує його.

На думку влади Китаю, приїзд Пелосі серйозно порушує принцип одного Китаю і положення китайсько-американських комюніке.

Візит Ненсі Пелосі на Тайвань: що варто знати

За інформацією тайваньських ЗМІ, Пелосі повинна була почати свій візит на Тайвань близько 17:30 за київським часом. Залишити острів вона, як повідомляється, має вже завтра. 

Китай заявляв, що відповість "рішучими заходами", якщо Пелосі відправиться на Тайвань, а також наголошував, що "твердо заперечує" проти можливого візиту. 

Напередодні передбачуваного візиту Пекін попередив про "кричущі політичні наслідки". Також китайські офіційні особи заявили, що нація "не буде сидіти склавши руки", якщо Пекін відчує, що його "суверенітет і територіальна цілісність" знаходяться під загрозою. 

Американська сторона офіційно не підтверджувала візит Пелосі на Тайвань. У програмі її турне по Азії - візити до Японії, Південної Кореї, Малайзії та Сінгапуру, частина з яких вже відбулася.

Пелосі стала першим високопоставленим американським політиком, який відвідав Тайвань за останні 25 років.

Вас також можуть зацікавити новини: