Сюжет дня : Евакуація із захоплених армією Асада районів Алеппо

Евакуація із захоплених армією Асада районів Алеппо

Тижневий режим припинення вогню в Сирії закінчився вночі 19 вересня. За кілька годин до цього неподалік від Алеппо була обстріляна гуманітарна колона ООН. США звинуватили в атаці російських військових, однак Москва категорично заперечує причетність до нападу.

Сирійський уряд у своїй офіційній заяві в четвер, 21 вересня, попередив про плани початку сухопутного наступу на Алеппо, порадивши жителям східної частини, контрольованоъ повстанцями, рятуватися втечею в квартали на заході міста, що знаходяться під контролем сирійської армії.

Тим часом дипломатичні зусилля зупинити кровопролиття поки далекі від успіху.

25 вересня спеціальний посланник ООН по Сирії Стеффан де Містура на виступі перед членами Ради безпеки ООН заявив, що за час майже шестирічного руйнівного конфлікту в Сирії минулий тиждень був одним з найкривавіших. Він закликав Росію і США врятувати власну угоду, що передбачає припинення вогню.

27 вересня урядові війська почали наземну операцію по відновленню контролю над оточеним містом Алеппо, де зараз знаходиться близько 250 тисяч мирних жителів. За даними сил цивільної оборони Алеппо, авіаудари ВКС Росії по місту спричинили жертви серед цивільних, у тому числі загинули жінки і діти.

28 вересня представник Білого дому заявив, що удари армії Асада і російських військ у Сирії почастішали, і США не виключають введення додаткових санкцій проти Росії через її дій.

У ніч на 15 листопада, через кілька годин після розмови президента РФ Володимира Путіна з новим президентом США Дональдом Трампом Росія відновила бомбардування Сирії. За даними активістів, синхронно з початком масштабної операції" РФ удари по Алеппо початку авіація Асада.

15 грудня почалася евакуація цивільних і повстанців з обложених урядовими військами районів Алеппо.

Евакуація із захоплених армією Асада районів Алеппо - Новини

завантаження...

Чи подобається Вам сайт?
Залиште свою думку

Погоджуюся
Ми використовуємо cookies