Президент України Володимир Зеленський \ REUTERS

Президент України Володимир Зеленський наполягає, що місцеві вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей можна проводити лише за українським законодавством після деокупації.

Читайте такожУкраїні – бути: Зеленський нагадав про Всеукраїнський референдум 1991 року

Про це український президент заявив в інтерв'ю західним ЗМІ, передає Українська правда. "Вибори проходять за українським законодавством. І український закон виключає присутність бойовиків. Усі українські партії повинні мати доступ, спостерігачі, журналісти, ОБСЄ, Центральна виборча комісія. Якщо є збройні угруповання, жодна партія не піде туди", сказав Зеленський.

Відео дня

Відносно контролю кордону з Росією Зеленський зазначив, що це буде найскладніше питання з усіх, "якщо ми коли-небудь дійдемо до його обговорення". "Я кажу їм чесно: я не згоден з тим, як це питання було вирішене в Мінську. Згідно з Мінськими угодами, спочатку пройдуть вибори, потім контроль над кордоном", - пояснив глава держави.

Зеленський наголосив, що позиція українців – спочатку межа, потім вибори, але це не Мінська угода: "На жаль, у нас там є протиріччя. І, звісно, треба вирішити це".

На запитання, що він робитиме, якщо переговори виявляться безрезультатними, президент України відповів: "У будь-якому випадку я не почну війну на Донбасі".

За його словами, "є багато гарячих голів", які закликають "відібрати" Донбас, не думаючи про ціну. "Я вважаю, що цими людьми керують попередні правителі. І, чесно кажучи, мене це дивує. І не лише мене – запитайте політиків за кордоном. Усі дивуються, що таких людей підтримують і підживлюють, кажучи: це наша країна, завтра ми її отримаємо", – сказав Зеленський.

Як повідомляв УНІАН, 9 грудня в Парижі має відбутися зустріч лідерів "нормандської четвірки" – президент України Володимир Зеленський, президент Росії Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель після довгої перерви у переговорах такого рівня говоритимуть про можливості вирішення конфлікту на сході України.