Понеділок,
24 жовтня 2016

Наші спільноти

У МЗС прокоментували "морський позов" до Росії, згадали Керченський міст

Будівництво Керченського моста провокує загибель дельфінів і погіршення екології у Чорному морі.

REUTERS
Будівництво Керченського моста / REUTERS

Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна", коментуючи ініціативу України щодо арбітражного розгляду за порушення Росією Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права.

За її словами, перед подачею позову проти РФ Україна роз'яснила російській стороні, наскільки згубно будівництво Керченського моста впливає на навколишнє середовище і екологію Чорного моря.

Крім того, у процесі підготовчої роботи за позовною заявою України проти Росії до міжнародного суду українська сторона надала російській розширену інформацію про те, які статті Конвенції порушила РФ.

У РФ відреагували на позов Києва: заговорили про "права" на прилеглий до Криму морський простір

Зеркаль зазначила, що, починаючи з 2014 року, МЗС України заявляв ноти протесту по кожному факту порушення положень Конвенції ООН з морського права. В тому числі, і щодо будівництва моста через Керченську протоку, захоплених українських бурових вишок, розробки росіянами Одеського і Безіменного газових родовищ, розливу нафти в районі Севастополя, незаконному вилову риби та дослідження археологічної підводної спадщини Чорного моря.

"Усього було відправлено шість нот", - уточнила заступник міністра.

Зеркаль наголосила, що українська сторона надала російській розширену інформацію про те, що відбувається незаконно, зокрема, йшлося про розробку росіянами нафтогазових родовищ в українській акваторії, прилеглій до Кримського півострова.

"Крім того, ми розповіли про негативний вплив на навколишнє середовище і екологію Чорного моря будівництва Керченського мосту. Зокрема, про загибель дельфінів, які отримують гідроакустичний удар через буріння або забивання паль. І про те, що при будівництві Керченського моста піднімається мул, який є у тій частині моря найбільш забрудненим, через що гине риба. Це має негативний ефект на всю екологію Чорного моря", - сказала вона.

Раніше Зеркаль повідомила, що розгляд справи про незаконний видобуток Росією природних ресурсів з шельфів окупованого Кримського півострова може розпочатися через два місяці і триватиме близько двох років.

Як повідомляв УНІАН, 14 вересня Міністерство закордонних справ України направило МЗС РФ повідомлення про арбітраж і позовну заяву щодо ініціювання арбітражного розгляду відповідно до додатка VII до Конвенції ООН з морського права.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку