Ілюстрація / REUTERS

Українцям, які мають звичайні симптоми грипу чи застуди, не потрібно масово тестуватися на виявлення нового типу коронавірусу COVID-19.

Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" розповіла інфекціоніст, медичний експерт дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова, передає ТСН.

Оскільки у лікарні існує підвищений ризик підхопити недугу і заразитися. Безпечніше буде пересидіти цей період вдома і лікуватися амбулаторно. ПЛР-тести необхідні, передусім, для людей із зони ризику (пенсіонери та ті, що мають хронічні хвороби - ред.).

Відео дня

Вона наголосила, що тестування дійсно є важливою частиною для розуміння епідеміологічної ситуації в країні. Але пояснила, що хибні підозри перевантажують медичну систему, що загрожує у подальшому для потенційно заражених людей.

Читайте такожНе носити в сумці й на порожній вулиці: медик розповіла, як правильно користуватися маскою

"Переоцінена історія з тестування, але не з точки зору державної політики. Безумовно тестування дуже важливе. Воно дозволяє встановити, яка ситуація в країні. Але я дуже б хотіла попросити людей забути про нього як для пацієнта. Пацієнту зовсім неважливо, чи в нього COVID-19. Йому не потрібно бігти до лікарні, щоб зробити собі тест, тому що вони в цей момент дуже перевантажують систему і ризикують заразитися COVID-19, якого у них, можливо, ще й немає", - пояснила Катерина Булавінова.

За її словами, якщо маєте кашель, нежить і температуру, "не потрібно нікуди бігти і шукати можливість протестуватися".

"Вам треба залишатися вдома, щоб не заразити інших, а думати слід для тих, хто особливо в зоні ризику. Про те, який у нього рівень цукру в крові, чи є в нього запалення легенів. Для хворого важливо думати, чи є в нього відповідний рівень кисню. Якщо немає такого засобу, є застосунки, яким можна виміряти. Тестування важливе для держави, але й для лікаря, який визначатиме як вас лікувати", - додала Булавінова.

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я України - головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, чому в країні низький показник одужання від коронавірусної хвороби.

Читайте також: