Люди, які вірять, що Земля пласка, дивилися про це відео на YouTube / Facebook/Flat Earth Society

Дослідники переконані, що виявили головну рушійну силу, яка стоїть за зростанням кількості людей, які думають, що планета Земля насправді пласка. Цією силою виявився сайт YouTube.

Підозри вчених зародилися після того, як вони відвідали найбільші зібрання прихильників ідеї про пласку Землю на щорічній конференції у Північній Кароліні у 2017 році, а потім к Колорадо торік, пише The Guardian. Опитування серед 30 учасників заходу виявило закономірність у історії про те, як вони повірили, що наша планета – це нібито плаский диск у космосі.

Читайте такожПрихильники пласкої Землі збираються обпливти планету у 2020 році

Відео дня

З 30 респондентів всі окрім одного розповіли дослідникам, що ще два роки тому вважали Землю круглою кулею. Але потім подивилися відео на YouTube, в якому розкривалася суть теорії змови.

«Єдиний чоловік, який не бачив відео, сказав, що його донька і зять подивилися щось подібне на YouTube, а потім розповіли йому», - розповіла Ешлі Ландрум з Техаського технічного університету.

Опитування також виявили, що більшість з респондентів також дивилися відео про інші теорії змову, в яких йшлося про альтернативне трактування терактів 11 вересня 2001 року, стрілянини у школі Сенді Хука і про те, що NASA нібито нікого не відправляли на Місяць. Власне, YouTube пропонував їм всі ці відео після перегляду ролика про пласку Землю. Дехто зізнавався, що подивився відео лише для того, щоб спростувати їх. Але потім ролик їх переконав.

Читайте такожГалактика Чумацький шлях виявилася досить «вигнутою» і «закрученою»

Ландрум запевнила, що не звинувачує YouTube ні в чому. Але якщо сервіс хоче допомогти вирішити проблему поширення фальшивки, йому варто щось змінити у своєму алгоритмі.

«На YouTube дуже багато корисної інформації. Але там також багато дезінформації. Алгоритм сильно спрощує обман видаючи неправдиву інформацію людям, найбільш уразливим до неї», - пояснила вчений.