Субота,
22 жовтня 2016

Наші спільноти

Україна закликає світ не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу

Україна звертається до міжнародної спільноти із закликом не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу, який 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації.

Фото УНІАН
МЗС вважає політику окупантів щодо кримських татар етноцидом / Фото УНІАН

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з нагоди міжнародного Дня корінних народів світу.

«Звертаємось до міжнародного співтовариства із закликом засудити дії окупаційної влади, докласти необхідних зусиль для захисту кримських татар від дискримінації та переслідувань з боку Російської Федерації та не допустити повторення геноциду кримськотатарського народу, який 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації», - йдеться у документі.

У відомстві констатують, що Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх національних меншин країни, зокрема, захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної української держави та визнає Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу, як повноважний орган кримськотатарського народу.

У Мінінформполітики кажуть, що кримськотатарська автономія на Херсонщині - міф російської пропаганди

Крім того, Україна вкотре звертає увагу, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії за національною ознакою, організація етнічно і політично вмотивованих переслідувань на тимчасово окупованій частині території, починаючи з дати початку тимчасової окупації Криму, є свідомою політикою етноциду кримськотатарського народу.

«Упевнені, що всі винні в окупації та протиправній спробі анексії Криму, а також системних і широкомасштабних порушеннях прав людини на українській тимчасово окупованій території будуть притягнуті до відповідальності», - підкреслюється у заяві.

Зазначається, що Україна і надалі не припинятиме докладати усіх своїх зусиль для повної деокупації території Криму та відновлення суверенітету і територіальної цілісності і закликає партнерів посилити свій тиск на країну – окупанта.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини політики

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку