У МОЗ планують залучити приватні лабораторії до тестування населення на COVID-19 / фото REUTERS

У Міністерстві охорони здоров'я планують залучити приватні лабораторії до тестування населення на COVID-19 за кошт держави.

Читайте такожВідтепер робити тест на COVID-19 після самоізоляції та перед плановою госпіталізацією не потрібно - МОЗ

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

"Ми розглядаємо питання залучення приватних клінік. Зараз ведуться розрахунки. Я думаю, що ми дуже швидко їх зробимо, буквально за декілька днів. І запропонуємо механізм того, в який спосіб ми можемо залучити приватні лабораторії для тестування, щоб ми сплачували", - зазначив він.

За словами Степанова, з урахуванням вартості закуплених тестів, заробітної платні лаборантів та інших складових, один тест на COVID-19 у лабораторії МОЗ коштує державі в 2-2,5 рази менше, ніж у приватній лабораторії.

"Тому ми все чітко розрахуємо. Обов'язково з великими операторами цього ринку проведемо консультації, вони вже зараз проводяться, щоб ми визначилися, в який спосіб можемо це робити", - уточнив він.

Міністр також додав, що через оновлення стандартів надання меддопомоги при COVID-19, за якими у разі відсутності симптомів люди після самоізоляції та перед плановою госпіталізацією не мають проходити тестування на коронавірус, лабораторії МОЗ матимуть менше навантаження.

Водночас Степанов наголосив, що МОЗ постійно збільшує кількість тестувань на добу та закуповує нове обладнання для лабораторій.

Тест на коронавірус в Україні: що варто знати

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram