Ілюстрація REUTERS

Ціни на електроенергію на європейських ринках у деяких країнах впали до мінусових значень.

Читайте такожУ світі рекордно скоротять видобуток нафти: історичної деталі угоди ОПЕК+

Про це свідчать дані європейської енергетичної біржі Nord Pool, яка об'єднує 13 ринків в Європі, а також дані угорської енергетичної біржі HUPX.

Відео дня

За даними системи Nord Poll, середньозважена ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" у Бельгії, Німеччині, Австрії, Франції та Нідерландах 13 квітня сягнула негативних значень.

Мінімальна ціна на "ринку на добу вперед" в європейському регіоні становить -17,9 євро за МВт-год, а максимальна 5,86 євро за МВт-год. Середньозважена вартість електроенергії склала 2,06 євро за МВт-год.

Згідно з даними HUPX, в Чехії та Словаччині спостерігається така ж тенденція. Негативних значень ціни можуть сягати за низького попиту на електричну енергію.

За даними держпідприємства "Оператор ринку", в Україні середньозважена ціна ринку "на добу вперед" на 13 квітня в торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" склала 1218 гривень за МВт-год, а в Бурштинському енергоострові 1575,09 гривні за МВт-год.

Як повідомляв УНІАН, ціна електричної енергії на ринку "на добу вперед" на 11 квітня оновила історичний мінімум і впала до 606,26 гривні за МВт-год. Середньозважена ціна електричної енергії у торговельній зоні "Бурштинський острів", що виробляє електроенергію для Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей, становить 486,98 гривні за МВт-год.

Довідка УНІАН. За даними "Оператора ринку", середньозважена ціна електроенергії в березні 2020 року на ринку "на добу вперед" становила 1 391,23 гривні за МВт-год. Це на 9,42% більше, ніж було в лютому.

У торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" ціна на електроенергію в порівнянні з лютим в березні збільшилася на 11,24% й становила 1 370,54 гривні за МВт-год. В Бурштинському енергоострові ціна зменшилася на 5,44%, якщо порівнювати з минулим місяцем, й становила 1 587,41 гривні за МВт-год.

Бурштинський енергоострів - виділена частина Об'єднаної енергетичної системи України, утворений Бурштинської ТЕС, Калуської ТЕЦ та Теребля-Рікської ГЕС й прилеглими електричними мережами.

Ринок "на добу вперед" - це ринок купівлі-продажу обсягів електроенергії з періодом покриття – наступна доба, на якому всі угоди узгоджуються з оператором системи передачі. Ці операції проводяться за день до періоду покриття.