Перевірка щодо справ Майдану почнеться 11 листопада \ УНІАН

У Генеральній прокуратурі розпочалося службове розслідування за фактом можливої втрати матеріалів кримінального провадження по подіях Майдану.

Читайте такожРябошапка вважає, що Горбатюк неефективно розслідував справи Майдану

Про це УНІАН повідомили у Відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури. "За погодженням генерального прокурора наказом керівника Генеральної інспекції від 5 листопада розпочато службове розслідування з метою перевірки обставин можливої втрати окремих матеріалів кримінального провадження щодо розслідування вбивств, скоєних 18-20 лютого 2014 року", - сказано у повідомленні.

Розслідування розпочато на підставі розповсюдженої ЗМІ інформації про втрату справи.

У Генпрокуратурі нагадали про створення інвентаризаційної комісії, яку очолив заступник генерального прокурора Віктор Чумак і яка з 11 листопада розпочне інвентаризацію матеріалів кримінальних проваджень та інших матеріальних носіїв щодо злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках.

Як повідомляв УНІАН, 5 листопада директор ДБР Роман Труба заявив, що заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов звернувся до Державного бюро розслідувань із заявою про нібито вчинення злочину колишнім начальником Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергієм Горбатюком та іншими слідчими цього управління.

За словами Труби, відкрито кримінальне провадження за фактом зникнення матеріалів кримінальних справ, що стосуються розслідувань злочинів, вчинених під час Революції гідності.

“Це справи, які набули особливого статусу і, на жаль, я можу констатувати, що є певні порушення з боку слідчих Генеральної прокуратури. Вчора ми отримали звернення щодо слідчих Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури, які допустили втрату матеріалів кримінальних проваджень. Ми отримали два томи матеріалів одного з кримінальних проваджень. Нами внесено відомості в ЄРДР і сьогодні розпочато відповідне розслідування”, - сказав Труба.

Разом з тим Труба зауважив, що йому не відомо, про зникнення яких саме матеріалів кримінальних проваджень йдеться - щодо вбивств учасників Майдану чи вбивств правоохоронців у ті ж часи.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram