Субота,
22 жовтня 2016

Наші спільноти

ВР відхилила законопроект про незастосування довічного позбавлення волі до жінок

Верховна Рада України відхилила проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації кримінальної відповідальності жінок) (№2254а).

Фото УНІАН
Фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, депутати не підтримали законопроект в другому читанні та в цілому та не змогли направити його для підготовки на повторне друге читання. Після цього парламент кілька разів не підтримав і пропозицію про повернення до голосування за це питання. Таким чином, законопроект було відхилено.

Законопроектом у статті 64 Кримінального кодексу України пропонувалося встановити, що довічне позбавлення волі не застосовується до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб у віці понад 65 років, а також до жінок.

ВР вирішила, що засуджені мають сидіти в тюрмі, найближчій до місця їхнього проживання

У чинній редакції йдеться лише про жінок, які були в стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постановлення вироку.

Крім того, законопроектом із Кримінально-виконавчого кодексу України пропонувалося виключити низку положень, зокрема, і статтю 151-2 щодо особливостей виконання та відбування покарання жінками, засудженими до покарання у виді довічного позбавлення волі.

Під час розгляду питання один з його авторів, народний депутат від Опозиційного блоку Юрій Мірошниченко сказав, що необхідно скасувати довічне ув'язнення для жінок. З голосу він запропонував додати до Прикінцевих положень закону положення, де би йшлося про те, що жінки, засуджені до довічного позбавлення волі, які на момент набрання цим законом чинності фактично відбули в установі виконання покарань не менше, ніж 15 років позбавлення волі, можуть бути достроково звільнені від відбування покарання у вигляді довічного позбавлення волі. "Звичайно, це буде вирішувати суд", - додав депутат.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку