Ілюстрація REUTERS

Міністерство закордонних справ опитало учасників Ради експортерів та інвесторів (РЕІ) при зовнішньополітичному відомстві і визначило топ-10 країн, які є найбільш бажаними для українських експортерів.

Читайте такожЩо Україна продає світу: названі головні статті експорту

Про це повідомляє прес-служба МЗС.

Відео дня

«Ми перезапустили Раду експортерів та інвесторів, аби створювати можливості для українських компаній. Відкривати нові ринки, збільшувати торгівлю українськими товарами за кордоном. Щоб люди могли заробляти гроші, створювати робочі місця, платити зарплати, наповнювати бюджет податками», -зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, потреби та пріоритети експорту найкраще знають самі експортери. Саме тому МЗС звернулося до членів РЕІ, аби скласти топ-10 найбажаніших ринків збуту.

Серед них виявилися як традиційні, так і нові, перспективні для торгівлі країни. До топ-10 увійшли: Бразилія, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія, Індія, Китай, Казахстан, Чилі, Катар, Узбекистан і Канада.

«У цих та інших привабливих для експорту країнах, економічні відділи закордонних дипломатичних установ працюватимуть як команди з розвитку торгівлі та інвестицій», - розповів Кулеба.

МЗС також створюватиме додаткові можливості торгівлі з Німеччиною, Туреччиною, Ізраїлем, Білоруссю та Молдовою.

Серед інших пріоритетних для експортерів регіонів, МЗС працюватиме на створення вигідних умов торгівлі на Близькому Сході, в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, країнах Африки, регіоні Північної та Південної Америки.

В МЗС нагадали, що в першому кварталі 2020 року найбільшим торговельним партнером України за обсягом торгівлі товарами залишається Європейський Союз (10,6 млрд дол.), а серед окремих країн – Китай (3,2 млрд дол.). За обсягом експорту товарів за цей період – ЄС (4,8 млрд дол.) та Китай (1,3 млрд дол.)