Кошти на рахунок для збору надіслали понад 500 осіб / фото УНІАН

Небайдужі люди зібрали 168 тисяч гривень застави для підозрюваної у причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета військової медсестри Яни Дугарь.

Читайте такожСправа Шеремета: суд залишив підозрюваного Антоненка під вартоюПро це у Facebook повідомив адвокат Дугарь Віталій Коломієць, який сьогодні зранку опублікував пост про початок збору коштів для внесення застави, адже заробіток медсестри не дозволяє зібрати таку суму самостійно впродовж 5 днів.

Через кілька годин після початку збору коштів Коломієць написав, що сума вже зібрана, а кошти на рахунок для збору надіслали понад 500 осіб.

Відео дня

"Друзі, неймовірно, але за три години сума зібрана із надлишком... Надлишок буде спрямовано на роботу в судовому слідстві і за узгодження з основними фундаторами - для правової допомоги іншим добровольцям", - заявив він.

Адвокат пояснив, чому прокурори просили саме про таку суму застави. "Заставу призначили з розрахунку на те, що кошти вчасно не внесуть і можна буде просити про тримання під вартою. Хоча обґрунтування застави повний абсурд. Мовляв, за 9 років отримала 508 тисяч гривень (це щось по 4,5 тисячі на місяць), тому може внести. І їм же добре відомо, що Яна сирота й іншого доходу не має. 168 тисяч - це величезна сума для Яни, при тому, що за ці півроку домашнього арешту їй виплачували лише "голу" ставку (щось менше 2 тисяч гривень)", - наголосив Коломієць.

Як повідомляв УНІАН, Шеремет загинув у центрі Києва вранці 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля.

12 грудня 2019 року в Нацполіції заявили, що у причетності до вбивства журналіста підозрюють п'ятьох осіб: музиканта, ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко (псевдонім "Ліса"), військову медсестру Яну Дугарь. Також у справі фігурує подружжя добровольців Інни ("Пума") і Владислава ("Буча") Грищенків, яке проходить підозрюваними у справі про замах на вбивство бізнесмена в Косові Івано-Франківської області.

Правоохоронці стверджують, що метою вбивства Шеремета була дестабілізація суспільно-політичної ситуації в Україні.

Підозри вручили Антоненку, якого слідство вважає організатором вбивства, Кузьменко, яка, на думку слідства, закладала вибухівку під авто журналіста, і Дугарь, яка напередодні вбивства нібито фотографувала камери спостереження на місці злочину.

Суд обрав Антоненку та Кузьменко запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою, Дугарь - запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту.

21 травня Антоненку, Кузьменко і Дугарь додали ще дві підозри, а також змінили зміст попередньої.

За словами керівника юридичної фірми "Сенс Консалтинг" Леоніда Маслова, адвокати якої захищають Антоненка, з тексту підозри у частині мотиву прибрали "ультранаціоналістичні ідеї", "велич арійської раси" та інше, тепер у ньому йдеться, що "невстановлені особи, діючи з ряду особистих мотивів, вирішили створити вкрай резонансну подію з метою подальшої провокації численних акцій протесту". Ці невстановлені особи "залучили" Антоненка, Дугарь і Кузьменко.

Юрист уточнив, що у кваліфікації вбивства відсутнє згадування про корисливий мотив і посилання на пункти 6, 11 ч. 2 ст 115 ККУ - корисливий або замовний мотив.

За словами Маслова, Антоненко тепер не організатор, а виконавець за попередньою змовою, а Кузьменко - "лише заклала вибухівку разом з Антоненком, але не натискала на гачок".

Крім того, підозрюваних тепер звинувачують у знищенні машини Шеремета та зберіганні вибухівки - за ще двома статтями ККУ.

25 травня суддя Печерського райсуду Києва Віталій Писанець змінив запобіжний захід для Дугарь з нічного домашнього арешту на заставу у розмірі 168 тисяч 150 гривень із зобов’язанням носити електронний браслет.