Неділя,
23 жовтня 2016

Наші спільноти

ВООЗ виступила на підтримку податку на солодощі

Всесвітня організація охорони здоров'я висловила підтримку країнам, що вводять додатковий "цукровий податок" на солодкі продукти та напої.

Несколько стран объявили экономическую войну сладостям / Фото martin rowley via flickr.com
Кілька країн оголосили економічну війну солодощам / Фото martin rowley via flickr.com

Згідно з оприлюдненим з новою доповіддю ВООЗ, збільшення ціни на солодкі напої навіть на 20% призводить до зниження їх споживання і сприяє переходу населення на більш здорове харчування в цілому, передає Російська служба Бі-бі-сі.

Раніше Всесвітня організація охорони здоров'я просто виступала з рекомендаціями зменшити споживання цукру, утримуючись при цьому від відкритої підтримки податкових заходів.

Деякі країни, зокрема Мексика та Угорщина, вже ввели додатковий податок на солодкі продукти і напої.

Медики констатують безрезультатність боротьби з ожирінням у світі

В наступному році аналогічний "цукровий податок" вводить ПАР - перша серед країн Африки.

Зниження споживання так званих вільних цукрів веде до зменшення кількості захворювань на ожиріння, діабет і карієс, зазначає ВООЗ.

До вільних цукрів відносяться моносахариди, такі як глюкоза і фруктоза, а також дисахариди, наприклад, сахароза чи столовий цукор, що додаються в харчові продукти та напої виробниками.

Вільні цукру також природним чином утворюються в природних умовах і присутні в меді, сиропах, і концентрати фруктових соків.

ВООЗ не вважає небезпечним споживання природних цукрів, якими багаті фрукти, овочі та молоко.

За словами доктора Франческо Бранки, директора департаменту ВООЗ з харчування для здоров'я і розвитку, "з точки зору поживної цінності людям в дієті взагалі не потрібен цукор".

Бранка рекомендує обмежувати споживання цукру таким чином, щоб воно не перевищувало 10% від сумарного добового енергоспоживання, а в ідеалі становило менше 5%.

ВООЗ зазначає, що до "цукрового податку" та інших фінансових заходів слід вдаватися лише в тому випадку, "якщо у продуктів та напоїв з підвищеним вмістом цукру є більш здорові ринкові альтернативи".

У доповіді також йдеться про те, що субсидування продажів свіжих овочів і фруктів з боку держави і, відповідно, зниження цін на них має позитивний ефект, оскільки люди в результаті включають у власний раціон більше овочів і фруктів, а їхня дієта стає більш здоровою.

Експерти ВООЗ вважають, що аналогічні податкові заходи теоретично можуть бути ефективні для зниження споживання продуктів, які мають високий вміст насичених жирів, трансжирів і солі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку