5 грудня 2022 року нафтові санкції ЄС проти Росії набули чинності / фото УНІАН

На тлі повномасштабного військового вторгнення в Україну в листопаді бюджет країни-агресора недоотримав 90,2 млрд рублів нафтогазових доходів щодо очікувань Мінфіну.

Як повідомляє Мінфін агресора, в листопаді Росія отримала всього 866,4 млрд рублів нафтогазових доходів - це на 32% менше, ніж було в жовтні (1281,7 млрд рублів).

Обсяг додаткових нафтогазових доходів у листопаді обвалився майже вчетверо відносно жовтня: 108,9 млрд рублів проти 435,1 млрд рублів. 

Відео дня

При цьому у 2022 році у РФ "тимчасово призупинено" бюджетне правило, яке регулювало використання додаткових доходів федерального бюджету від продажу нафти та газу, тому покупок іноземної валюти та золота за рахунок цих грошей не буде.

Війна в Україні та ембарго на російську нафту:

Наприкінці травня 2022 року лідери країн ЄС домовилися про введення заборони на експорт російської нафти.

3 грудня Рада Європейського Союзу прийняв рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується з Росії, на рівні 60 доларів США за барель.

5 грудня 2022 року нафтові санкції ЄС проти Росії вступили в силу.

Стеля цін означає, що з 5 грудня 27 країн Євросоюзу, Великобританія, США, Канада, Японія та Австралія будуть надавати послуги, пов'язані з російською танкерною нафтою, тільки в тому випадку, якщо її закупили за встановленою граничною ціною або нижче. З 5 лютого 2023 року буде також заборонена закупівля російських нафтопродуктів.

Коментуючи рішення про обмеження ціни на російську нафту на рівні 60 доларів за барель, президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні зазначив, що це слабка позиція.

Вас також можуть зацікавити новини: