Неділя,
23 жовтня 2016

Наші спільноти

Анкара чекає від Євросоюзу конкретної дати введення безвізового режиму

Офіційна Анкара чекає від влади Євросоюзу визначення конкретної дати введення безвізового режиму.

REUTERS
REUTERS

"Ми чекаємо визначення конкретної дати введення безвізового режиму з країнами ЄС, що важливо для майбутньої Угоди про реадмісію. Це може бути початок або середина жовтня. Але повинна бути озвучена точна дата", - сказав міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, передає Анадолу.

Ердоган розкритикував вимоги Євросоюзу для лібералізації візового режиму з Туреччиною

В інтерв'ю німецькій газеті Frankfurter Allgemeine Zeitung, голова турецької дипломатії нагадав, що укладена 18 березня домовленість між Анкарою та Брюсселем про боротьбу з нелегальною міграцією сприяла скороченню числа біженців, що прибувають на грецькі острови.

"Як торговці людьми, так і їх жертви усвідомили, що у разі прибуття на острови вони будуть вислані назад. Крім того, ми вжили дуже серйозних заходів по боротьбі з контрабандистами, в тому числі і в Туреччині. Зниженню потоку мігрантів також сприяло і те, що людям, які не вдаються до послуг нелегальних перевізників, був наданий реальний шанс на розміщення на території Євросоюзу", - сказав Чавушоглу.

За його словами, місія НАТО в Егейському морі, можливо, зробила психологічний ефект, але не зіграла роль вирішального чинника в даному питанні.

Чавушоглу спростував твердження грецької влади про те, що "Анкара не є безпечним місцем і тому нікого з мігрантів не повертають до Туреччини". "Це твердження не відповідає дійсності. Кількість повернутих відома - 468 осіб",- констатував міністр.

Він також нагадав про те, що в рамках двосторонньої угоди про реадмісію між Туреччиною і Грецією протягом цього року знову прийняті більше тисячі осіб.

"Рівнем співпраці у даній сфері задоволена і грецька сторона", - зазначив глава зовнішньополітичного відомства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку