Суд розглядав рішення В'ятровича щодо символіки СС "Галичина" за 2017 рік   / фото УНІАН

Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про визнання протиправними дій Українського інституту національної пам’яті щодо надання висновку від 16 травня 2017 року про те, що символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС "Галичина" (1-ї Української дивізії УНА) не є нацистською.

Як повідомляється на сайті ОАСК, суд завершив розгляд справи за позовом до УІНП та його голови, третя особа – екс-директор Інституту, народний депутат Володимир В’ятрович.

Справа розглядалась колегією суддів Окружного адміністративного суду міста Києва, загалом було проведено близько 20 відкритих судових засідань.

Відео дня

Читайте такожХто прагне "вигодувати" галицький сепаратизм?

"Після повної та всебічної оцінки матеріалів справи, їх об’єктивного розгляду у відкритому судовому засіданні, ОАСК визнав протиправними дії відповідачів щодо надання висновку про те, що символіка 14-ї гренадерської дивізії військ СС "Галичина" (1-ї Української дивізії УНА), відповідно до чинного законодавства України, не є символікою націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, поширення якої заборонено в Україні", - сказано в повідомленні.

Суд зобов’язав Український інститут національної пам’яті та його посадових осіб утриматись від поширення вказаного висновку, викладеного в листі від 16 травня 2017 за №01/1015.

Також у суді стверджують, що екс-голова УІНП В’ятрович жодного разу не з'явився на засідання суду. "Був належним чином повідомлений про дати судових засідань, не з’являвся на них протягом всього строку розгляду справи. При цьому суд ухвалами від 6 листопада 2019 року та від 4 грудня 2019 року визнавав явку В'ятровича в судове засідання обов'язковою", - зазначили в суді.