Субота,
29 жовтня 2016

Наші спільноти

Складну поверхню Меркурія пояснили за допомогою метеоритів

Дослідники NASA виявили вулканічні відкладення на поверхні Меркурія, які допомогли пояснити її неоднорідність.

NASA
Дослідники виявили вулканічні відкладення на поверхні Меркурія / NASA

Робота вчених була представлена на конференції Goldschmidt в Японії, повідомляє N+1.

Остання місія MESSENGER показала, що поверхня Меркурія має неоднорідну структуру, але її можна розділити на два регіони.

NASA представило детальну топографічну карту Меркурія

Одна частина планети - це Північні вулканічні рівнини віком від 3,7 до 3,8 млрд років. Інша частина трохи старша і складається з місцевості, що вкрита кратерами, і рівнин між ними, чий вік оцінюється в 4-4,2 млрд років.

Старий регіон містив раніше незрозумілі освіти, в тому числі і велику "пляму", багату на магній. Вона займає майже 15% території планети.

Фахівці з NASA провели експерименти, які допомогли пояснити більшу частину хімічного складу поверхні планети. Вони симулювали умови, які були на молодому Меркурії. За однією з гіпотез, початкове відношення маси металів до маси силікатних порід було близьким до того, яке спостерігається у хондритів. Тому дослідники розглянули такий же хімічний склад, який спостерігається у енстатитових хондритів і подивилися, як на нього будуть впливати різні температури і тиск, які спостерігаються в мантії Меркурія.

"Тиск був високим, до п'яти гігапаскалів (це в 50 тисяч разів більше атмосферного тиску Землі), - у таких умовах формуються алмази. Цей тиск спостерігається на межі мантії і ядра всередині Меркурія", - повідомив один з дослідників.

У результаті вчені побачили, що зміна тиску і температури може породити різноманітні матеріали на поверхні планети. Астрофізики визначили, що більш старі регіони сформувалися в результаті плавлення матеріалу в умовах високого тиску біля кордону між мантією і ядром. Більш молоді області планети зародилися ближче до поверхні.

Крім того, дослідники прийшли до висновку, що енстатитові хондрити могли бути "будівельними блоками" Меркурія, бо в них спостерігається подібний високий вміст сірки.

На сьогоднішній день передбачається, що Меркурій має рідке залізно-нікелеве ядро радіусом 1800-1900 км, що містить близько 60% маси планети. Воно також складає 3/4 його діаметра, що можна порівняти з розміром Місяця, і концентрація заліза в ньому вище, ніж у будь-якої іншої планети. Вчені пояснюють це тим, що раніше він мав таке ж співвідношення металу і силікатів, як у звичайному метеориті, і мав маси в 2,25 рази більше, ніж зараз. Однак потім він зіткнувся з планетоподібним тілом і через удар від планети відокремилася більша частина первинної кори і мантії.

Нагадаємо, астрофізики з Інституту імені Карла Сагана з'ясували, чи можуть навколо старіючих зірок обертатися планети, придатні для існування живих організмів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів

Новини науки та it

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку