Понеділок,
25 липня 2016

Наші спільноти

ЄС вимагає створити зони безпеки в Сирії для захисту мирного населення

Їхнє створення має стати темою переговорного процесу щодо Сирії, вважає федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель.

REUTERS
REUTERS

У Сирії потрібно створити зони безпеки для захисту мирного населення. Із такою вимогою в ніч на суботу, 20 лютого, виступив Євросоюз за результатами саміту голів держав та урядів, пише «Німецька хвиля».

У питанні створення таких зон ЄС не лише намагається підтримати та захистити цивільна населення Сирії, а й піти на зустріч Туреччині, що вимагає такого ж кроку, заявила федеральна канцлерка Німеччини Анґела Меркель на полях саміту.

"Ми висловились за те, щоб під час переговорного процесу чітко виокремили зони безпеки, в яких цивільне населення може розраховувати на безпеку. Це стосується, наприклад, населення поблизу турецького кордону та довкола міста Азаз", - наводить слова канцлерки інформагенція dpa.

Туреччина продовжує обстрілювати позиції курдів в Сирії (фото)

На тлі цього Меркель наголосила: "Коли десятки тисяч людей бояться та занепокоєні через можливі бомбардування, мало б бути можливим порозумітися для того, щоб саме у цих зонах не здійснювати бомбардувань. Усе це, знову ж таки, має багато чого спільного з Алеппо як символічним містом. Тут ми особливо закликаємо режим (Башара. - ред.) Асада та тих, хто його підтримує, уможливити рішення на переговорному шляху".

У заключній заяві на саміті ЄС голови держав та урядів, що брали в ньому участь, закликали режим президента Башара Асада та його союзників негайно припинити удари по позиціях поміркованої сирійської опозиції.

Читайте також

Новини світу

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку