У Міноборони запевнили, що відповідь ЗСУ буде рішучою / фото УНІАН

Українські військові стрілятимуть у відповідь лише у випадку наступальних дій окупантів чи загрози життю особового складу.

Як передає кореспондент УНІАН, про це заявив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко на брифінгу на Донеччині.

Читайте такожНові правила: на Донбасі набули сили нові домовленості про всеосяжне припинення вогню«Випереджаючи питання щодо можливості відкриття вогню у відповідь, наголошую: ніхто не може заборонити військовослужбовцям захищати себе та побратимів у випадку явної збройної агресії. Це гарантовано міжнародним гуманітарним правом. Як командувач Об’єднаних сил, головним завданням якого є збереження життя особового складу та мирних жителів у зоні проведення ООС, запевняю, що у разі порушення противником режиму тиші та створення загрози їх життю, відповідь Збройних Сил України буде миттєвою і рішучою», - наголосив він.

Відео дня

Кравченко підкреслив, що немає заборони на вогонь у відповідь на обстріли окупантів, тому українські військові, у разі загрози життю особовому складу, відповідатимуть бойовикам. За його словами, рішення про відкриття вогню у разі загрози життю ухвалюватимуть командири на позиціях. Командувач ОС додав, що за домовленостями Тристоронньої контактної групи щодо урегулювання конфлікту на Донбасі вогонь також можна відкривати у разі наступальних дій ворога.

Кравченко повідомив, що у частинах і підрозділах Об’єднаних сил – здорова атмосфера. «Всі без винятку військовослужбовці готові виконувати накази, розуміючи важливість досягнутих політичних домовленостей, адже йдеться тепер про реальну можливість зупинити вогонь з обох сторін», - зазначив він.

Як повідомляв УНІАН, 22 липня учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) із врегулювання ситуації на Донбасі дійшли згоди щодо встановлення повного та всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня.

Також сторони домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу. Ці заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.

25 липня підрозділи зі складу Об’єднаних сил почали підготовку до встановлення режиму перемир”я. У штабі зауважували, що додатковий контроль за припиненням вогню здійснюватимуть спеціально відряджені українські військовослужбовці, які мають бойовий досвід та безпосередньо займалися профільними питаннями під час участі у миротворчих місіях ООН. У штабі пояснили, що це дозволить не відволікати особовий склад підрозділів Об’єднаних сил від виконання бойових завдань та запобігти ймовірним провокаціям, водночас не позбавить українських воїнів можливості для самозахисту.

За повідомленням штабу ООС, з опівночі 27 липня на лінії розмежування в районі проведення операції Об’єднаних сил діє режим повного та всеосяжного припинення вогню. Однак вже зафіксовано два обстріли з боку бойовиків. Українські військові вогонь у відповідь не відкривали.