Субота,
30 липня 2016

Наші спільноти

"РФ має виконувати зобов'язання з дотримання прав людини": Німеччина закликала звільнити Савченко

У Німеччині заявили, що стежать за новинами про стан здоров'я Надії Савченко з великою тривогою.

REUTERS
REUTERS

Німеччина закликає Росію негайно звільнити українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко з-під варти.

Про це йдеться в заяві спеціального уповноваженого федерального уряду Німеччини з питань головування в ОБСЄ, координатора міжгромадського співробітництва з Росією, Центральною Азією та країнами Східного партнерства Гернота Ерлера, яку оприлюднено на сайті зовнішньополітичного відомства ФРН.

Савченко за добу втратила 4 кілограми ваги, лікарів досі не пускають - ЗМІ

«Я стежу за новинами про стан здоров'я Надії Савченко з великою тривогою. Проти неї ведеться процес, що суперечить принципам правової держави. Будучи членом Ради Європи і державою-учасницею ОБСЄ, Росія повинна виконувати свої зобов'язання з дотримання прав людини і несе відповідальність за здоров'я й самопочуття ув'язнених», - підкреслюється в заяві.

«Я наполегливо закликаю відповідальних осіб у Росії негайно звільнити пані Савченко з-під варти», - заявив Ерлер.

«Звільнення Надії Савченко стало б позитивним сигналом у відносинах між Росією та Україною, дуже необхідним нам у пошуку політичного розв'язання конфлікту в Україні й навколо неї, а також для реалізації Мінських угод», - резюмує він.

Як повідомляв УНІАН, російський суд вирішив оголосити вирок Савченко 21-22 березня. Льотчиця заявила, що продовжить сухе голодування, бо вона вимагала від російського «правосуддя» оголосити вирок протягом семи днів.

Українські дипломати добиваються допуску лікарів, родичів і консула до Савченко - Геращенко

Разом із тим стан здоров'я Савченко, яка 4 березня почала сухе голодування, різко погіршився.

Савченко в Росії звинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. Українка та її захист відкидають звинувачення й заявляють, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон бойовики, які потім примусово переправили до Росії. Однак російський суд не взяв до уваги докази непричетності Савченко.

Читайте також

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку