Ігор Індило не міг загинути через падіння з лави - судмедекспертиза

13:06, 11 липня 2014
Київ
0 0
оновлено

Деснянський районний суд міста Києва на 12 серпня переніс розгляд кримінальної справи щодо обставин смерті студента Ігоря Індила, який загинув у 2010 році в Шевченківському райуправлінні міліції.

Справу Індила розглядатимуть далі

Як передає кореспондент УНІАН, суддя оголосила перерву у засіданні до 10.00 12 серпня.

Під час сьогоднішнього засідання суддя Ірина Дігтяр зачитала висновок повторної судово-медичної експертизи, згідно з яким черепно-мозкова травма Індила не могла утворитися через падіння з лави в ізоляторі Шевченківського рай управління міліції.

"Жодне з падінь Індила в камері не могло призвести до черепно-мозкової травми у даному об'ємі", - процитувала Дігтяр висновок експертів.

Своєю чергою, адвокат батьків Індила Олександр Заруцький наголосив, що з висновків експерта випливає, що "падіння з лавки до жодних тілесних ушкоджень не могло призвести".

Читайте такожНа суді свідок у справі Індила згадав про "більше двох" викликів швидкоїЗа словами адвоката, експерти однозначно дійшли висновку, що, судячи з того, як Індило рухався і зайшов у райуправління, травма могла виникнути в період, коли він потрапив в управління і до моменту переміщення його в ізолятор.

"Таким чином вони стверджують, що черепно-мозкова травма з'явилася саме в результаті падіння в кімнаті для адмінзатриманих... Експерт пояснив, що падіння мало відбутися так, що тіло падає відносно підлоги рівно без повороту, і повернутися має тільки голова. Вони вважають, що було дано прискорення в область обличчя. Вони посилаються, що на фотографії видно, що на лівій щоці, протилежній боку падіння, є пляма, дуже схожа на синець, який ніким не описаний... Якщо припустити, що цей синець виник із застосуванням сили, то тоді складається картина, що Індила вдарили в обличчя, він упав і отримав черепно-мозкову травму", - сказав адвокат.

Довідка УНІАН. Індило помер у Шевченківському райуправлінні міліції 18 травня 2010 року - дільничний міліціонер забрав Індила з одного із гуртожитків у відділення міліції, а на ранок батьків попросили забрати тіло хлопця з моргу.

Прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу за фактом перевищення службових повноважень працівниками райуправління міліції. Пізніше справа була передана на розслідування до прокуратури столиці. У прокуратурі заявили, що смерть студента стала наслідком службової недбалості і перевищення повноважень з боку двох працівників правоохоронних органів.

Читайте такожУкраїнці поставили рекорд за кількістю протестів проти свавілля міліції5 січня 2012 року Деснянський райсуд засудив дільничного Приходька, обвинувачуваного у причетності до загибелі Індила, до 5 років позбавлення волі з відтермінуванням відбування покарання на два роки. Перед тим суд закрив кримінальну справу стосовно ще одного підсудного - старшого інспектора Шевченківському райуправління міліції Коваленка. Цю справу за ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України було закрито на підставі акту амністії.

12 січня 2012 року адвокат батьків Індила подав скаргу в Апеляційний суд Києва на рішення Деснянського райсуду про умовне засудження колишнього співробітника міліції, який обвинувачувався у причетності до смерті студента.

15 травня 2013 року Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу і направив на новий судовий розгляд кримінальну справу за фактом смерті Індила.

18 липня 2013 р. Деснянський райсуд Києва розпочав розгляд по суті цієї кримінальної справи.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter