Ілюстрація \ REUTERS

В ніч з 19 на 20 лютого жителі Землі будуть спостерігати найбільший супермісяць в цьому році. В цей день супутник Землі в момент повні підійде на мінімальну відстань від Землі до 2019 року.

Читайте такожНад Україною завтра зійде супермісяць

Супермісяцем називають явище, коли повня відбувається менш, ніж за три доби до або після моменту проходження Місяця через найближчу до Землі точку її еліптичної орбіти (перигей) і виявляється на відстані ближче 362 тис. км від Землі, передає Бі-бі-сі.

Відео дня

В момент проходження перигею диск повного Місяця здається на 14% більшим і на 30% яскравішим, ніж при проходженні Місяцем найбільш віддаленої від Землі точки її еліптичної орбіти - апогею.

Місяць обертається навколо Землі по еліптичній орбіті, супутник робить оберт навколо Землі за місяць, і за цей час відстань від нашої планети до супутника змінюється в межах від 356,4 тис. км до 406,7 тис. км.

У Нью-Йорку лютневий ("сніговий") супермісяць засвітить у вівторок о 17:46 за місцевим часом, і за супутником Землі можна буде спостерігати аж до його заходу в 7:35 ранку.

Астрономи також відзначають, що в ніч на і в ніч після "офіційного" супермісяця, диск супутника Землі буде виглядати набагато більшим за звичайний.

Один з трьох супермісяців 2019 року жителі Північної півкулі спостерігали 21 січня. Тоді супермісяць співпав з повним затемненням Місяця, і можна було спостерігати рідкісне астрономічне явище - кривавий вовчий супермісяць.

Ще однин супермісяць чекає на жителів Землі 20 березня - тоді він співпаде з днем весняного рівнодення.