этот материал доступен на русском

Ділянка "Середньовічного Києва" на Поштовій площі стала пам’яткою національного значення

17:50, 22 травня 2019
Київ
268 0
Ділянка "Середньовічного Києва" на Поштовій визнана пам’яткою національного значення \ УНІАН

Читайте такожКиїв залучить Францію та Польщу до збереження знахідок на Поштовій площі - КМДА

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду, повідомив міністр культури Євген Нищук. «Поштова Площа – унікальний осередок України-Руси. Відтепер «Ділянка прибережного міського кварталу Середньовічного Києва», а в народі просто «Поштова» став пам’яткою археології та історії національного значення», – написав Нищук у соцмережі.

Стародавню вулицю часів Київської Русі на Поштовій площі розкопали навесні 2015 року під час будівництва торгового центру. За оцінками археологів, дерев’яні споруди тут були зведені у ХI–XII століттях. Одна з них могла бути майстернею для виготовлення жіночих прикрас зі скла, бо в ній знайшли свинцеву суміш, яку використовували у такому виробництві, а також шматки жіночого браслета.

З часу виявлення артефактів територія Поштової площі і археологічний шар під нею опинились у центрі конфлікту. Інвестор планував збудувати на Поштовій площі ТРЦ. Вчені заявили про необхідність зберегти археологічні знахідки, а громадськість висловилась за створення на Поштовій площі археологічного музею. Пізніше Київрада ухвалила рішення про збереження знайдених артефактів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter