Офіс генпрокурора

В Офісі генерального прокурора створюють Міжнародну раду експертів з питань злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту.

Як повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора, відбулося перше засідання цієї Міжнародної ради експертів.

Зокрема, генпрокурор Ірина Венедіктова провела перше засідання із національними експертами цього дорадчого органу.

Відео дня

У зв'язку з цим сказано, що основною метою створення Міжнародної ради експертів є залучення іноземних і міжнародних фахівців, національних експертів з міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права, а також представників неурядових правозахисних організацій задля вивчення досвіду розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності та розробки національних стандартів у цій галузі.

Читайте такожМатеріали кримінального провадження щодо Іловайська розсекретять – Венедіктова

"Ця міжнародна експертна платформа дасть змогу нам виробити дорожню мапу з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту в Криму і на Сході України, а також притягнення до відповідальності причетних за вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності в усіх юрисдикціях. Наразі ми працюємо в багатьох векторах одночасно: триває розслідування і скерування справ у національні суди, також ми активно взаємодіємо з Міжнародним кримінальним судом, крім цього співпрацюємо з колегами з інших країн, які переслідують своїх громадян за незаконну участь в бойових діях на Донбасі. Тому на цьому новому майданчику буде міжінституційна координація і єдине інформаційне поле для усіх зацікавлених сторін", - заявила Венедіктова.

Офіс генпрокурора

Своєю чергою, експерти зазначили, що готові долучитися до підготовки фахівців слідчих підрозділів, що будуть створені в СБУ та Нацполіції і спеціалізуватимуться на злочинах, вчинених в умовах збройного конфлікту. Базою для проведення навчання буде Тренінговий центр прокурорів. Також фахівці акцентували, що необхідно ініціювати поглиблення знань в цій галузі і для суддів.

"Переконана, що з таким потужним експертним складом наша Міжнародна рада зможе напрацювати методологію та рекомендації для прокурорів, слідчих і суддів. Крім цього, ми поставимо за мету розробити бачення або стратегію державної політики в кримінальній юстиції щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Серед першочергових завдань також комунікація щодо ратифікації Україною Римського статуту Міжнародного кримінального суду", - додала Венедіктова.

Генпрокурор відзначила надзвичайно важливу роль представників неурядових правозахисних організацій, які всі роки збройного конфлікту та окупації активно допомагали правоохоронцям у зборі доказів для передачі до Міжнародного кримінального суду. Також вона повідомила, що невдовзі Офіс генпрокурора направить до МКС чергове інформаційне повідомлення щодо подій у Криму.