Четвер,
27 жовтня 2016

Наші спільноти

Українці стали більш консервативними у ставленні до марихуани, смертної кари і одностатевих шлюбів – дослідження

Українці продовжують посилювати консерватизм у своїх поглядах, а найбільшої заборони, на їхній погляд, вимагає доступ до легких наркотиків, одностатеві стосунки, вільний продаж зброї та проституція. Більш лояльним є ставлення до абортів.

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

Про це свідчать результати дослідження Аналітичного центру RATING Pro.

Зокрема, в динаміці (з 2012 року) посилилася підтримка заборони доступу до легких наркотиків, вільного продажу громадянам зброї, одностатевих відносин, а також працевлаштування мігрантів з інших країн. Не змінилося ставлення до лібералізації показів по телебаченню еротичних фільмів та проституції. Натомість більш лояльним стало ставлення до абортів та заборони смертної кари.

"Загальною лишається тенденція: чим молодшою є людина, чим вищі її доходи та рівень освіти, тим ліберальніші її погляди. До того ж жінки та мешканці сіл, як правило, консервативніші у своїх переконаннях", - наголошується в результатах дослідження.

Так, за повний доступ або, принаймні, не обмеження вільного продажу зброї для громадян виступають 11% респондентів, 17% – вважають, що варто суттєво обмежити, але не забороняти, водночас більшість (69%) – за повну заборону. В динаміці зменшення підтримки вільного продажу зброї для громадян спостерігається, передусім, серед жінок, людей старшого віку та з нижчим рівнем освіти, а збільшення – серед молоді. 

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

22% опитаних вважають, що не потрібно обмежувати працевлаштування в Україні мігрантів з інших країн, 28% – вважають, що варто суттєво обмежити, але не забороняти, водночас більшість (39%) – за повну заборону. В динаміці фіксується погіршення ставлення до працевлаштування в Україні мігрантів по усім соціально-демографічним групам, окрім молоді та жителів Донбасу та Заходу, які налаштовані більш лояльно.

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

31% опитаних вважають, що потрібно не обмежувати аборти в Україні, 27% – вважають, що варто суттєво обмежити, але не забороняти, водночас чверть за повну заборону. В динаміці збільшення лояльності до абортів зафіксовано, передусім, серед чоловіків, молоді, мешканців сіл. При цьому, загалом жінки більш ліберально налаштовані до абортів, аніж чоловіки. В регіональному аспекті найбільш негативне ставлення до абортів на Заході країни, особливо це стосується Галичини, де більше половини за повну заборону. 

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

Лише 3% респондентів вважають, що потрібно не обмежувати легкі наркотики (типу марихуани) в Україні, 10% згодні на суттєве обмеження, але не забороняти, водночас абсолютна більшість (85%) за повну заборону. В динаміці рівень підтримки легалізації легких наркотиків погіршився серед жінок, людей старшого віку, з нижчим рівнем освіти, а також мешканців міст. Натомість серед молоді підтримка зросла.

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

15% респондентів вважають, що не потрібно обмежувати показ по телебаченню фільмів еротичного характеру, 32% - думають, що варто суттєво обмежити, але не забороняти, водночас майже половина (46%) – за повну заборону. В динаміці ліберальнішими в цьому питанні стали чоловіки, люди молодшого і середнього віку, з вищим рівнем освіти та мешканці сіл. Меншу лояльність демонструють жінки та люди з початкової освітою.

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

12% респондентів вважають, що потрібно не обмежувати проституцію в Україні, 21% згодні на суттєве обмеження, але не забороняти, водночас 53% виступають за повну заборону. Незважаючи на те, що в динаміці мешканці сіл стали більш лояльні до лібералізації проституції,  підтримка в містах досі вища. Вже традиційно більш лояльне ставлення до проституції демонструють чоловіки, люди молодшого і середнього віку, натомість серед жінок посилюється тенденція до заборони проституції.

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

Лише 8% респондентів вважають, що не потрібно обмежувати одностатеві відносини в Україні, 15% - думають, що варто суттєво обмежити, але не забороняти, водночас більшість (69%) – за повну заборону. В динаміці ставлення до одностатевих відносин погіршилося по усім соціально-демографічним групам. Зберігається тенденція: чим старший вік та нижчий рівень освіти, тим більше підтримують їхню заборону. Більш ліберальні погляди – серед молоді, людей з вищим рівнем освіти та доходів.  

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

31% опитаних підтримують повну заборону смертної кари в Україні, 20% виступають за суттєве обмеження, але не заборону, 14% вважають, що не можна обмежувати, стільки ж (14%) за повне відновлення смертної кари в Україні. Жінки більше підтримують заборону смертної кари, ніж чоловіки. Крім того, фіксується чітка тенденція, чим вищі доходи людини, тим більше вона підтримує заборону смертної кари. Натомість відновлення смертної кари більше підтримують в Центрі та Півдні країни, передусім, це старші люди та мешканці сіл.

Результаты исследования RATING Pro
Результати дослідження RATING Pro

Опитування проведене Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Аналітичного центру RATING Pro.

Протягом 21-28 червня 2016 року опитано 2200 респондентів в усіх регіонах України, крім АР Крим та непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей. Помилка репрезентативності не більше 2,1%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також

Новини суспільства

loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку