П’ята частина малих підприємств України працює у Києві

12:38, 12 січня 2012
Київ
0 0

Більшість з них - у торгівлі

Київ. 12 січня. УНІАН. Показник кількості малих підприємств у Києві є одним з найбільших в Україні та становить 250 підприємств на 10 тис. населення при середньому

показнику в Україні – 63.

Як повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації, про це заявив заступник голови КМДА Руслан КРАМАРЕНКО.

За його словами, з 2 мільйонів зайнятих працівників малих підприємств в Україні в цілому, 20% працює саме у столиці, при цьому на них припадає третина реалізованої продукції у країні.

Більшість малих підприємств міста працюють у торгівлі, ремонті автомобілів, побутових виробів та предметів особистого вжитку – 51,2%, 19,7% підприємців займаються операціями із нерухомим майном, орендою, інжинірингом та наданням послуг підприємцям.

За інформацією Р.КРАМАРЕНКА, на 10 тисяч населення України припадає всього 63 малі підприємства, у той час як у країнах Європи цей показник у п’ять-десять разів більший. Як приклад він навів Францію, де частка малого та середнього бізнесу у ВВП становить 50%, тоді як в Україні реальний внесок таких підприємств в економіку не перевищує 15%. Він зазначив, що У Києві ситуація набагато краща, ніж загалом у країні: “Так, тільки фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності у нас працює більше 200 тис. Це населення, яке не тільки самостійно забезпечило себе роботою, але і є джерелом наповнення міського бюджету».

Р. КРАМАРЕНКО наголосив, що для стимулювання та розвитку підприємництва у Києві

працює міська програма фінансово-кредитної підтримки малого бізнесу, та за рахунок міського бюджету сплачується 75% відсоткової ставки за кредитами, взятими на розвиток та модернізацію підприємництва. Завдяки цій програмі столичні підприємці мають змогу розширювати свої підприємства та щороку створювати близько 500 нових робочих місць.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter