Буславець вирішила знову збільшити базове навантаження атомних енергоблоків / фото УНІАН

Тимчасовий міністр енергетики Ольга Буславець звернулась до НЕК "Укренерго" з пропозицією розглянути можливість збільшення базового навантаження атомних енергоблоків.

Читайте такожПропозицію Буславець майнити криптовалюту на АЕС назвали "відвертим знущанням"

Про це повідомила прес-служба Міненерго.

Відео дня

У відповідь на звернення тимчасового міністра енергетики Буславець, НЕК "Укренерго" прийняло рішення збільшити базове навантаження АЕС в літній період (липень – серпень). Наразі середня потужність АЕС зросла з 7,4 ГВт до 7,9 ГВт. Це дозволило вивести атомні блоки ХАЕС №1 та 2 на роботу на номінальній проектній потужності та довантажити енергоблоки РАЕС № 2 і ЗАЕС № 6.

Підтверджено також можливість додаткового збільшення навантаження АЕС у жовтні-грудні поточного року в запропонованих ДП "НАЕК "Енергоатом" обсягах, додають в Міненерго.

Як повідомляв УНІАН, рішення Буславець здійснювати роботу енергоблоків українських АЕС в режимі "запуск - стоп - знову запуск" є поганим знаком, оскільки це збільшує ризик виникнення позаштатних ситуацій.

Зокрема, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар зазначив, що сам по собі непрацюючий енергоблок загрози не становить, але головне - він повинен стабільно працювати. Якщо ж його починають смикати в режимі "пуск - стоп - знову запуск", то це не є добрим знаком. Відповідно, зростає ризик позаштатних ситуацій.

Перед цим експерти назвали відключення українських енергоблоків диверсією прем'єра і т.в.о. міністра енергетики, оскільки саме завдяки їх вирішенню країна під час кризи втратила дешеву атомну електроенергію й змушена збільшувати споживання дорогої енергії сонячної та вугільної генерації Рената Ахметова.

Втім, подібне рішення не стало несподіванкою ані від Дениса Шмигаля, який раніше працював на вугільного магната офіційно, ані від його заступника, тимчасового міністра енергетики Ольги Буславець, яка "прославилася" тим, що особисто підписала погодження на запуск корупційної формули для Ахметова - "Роттердам+".