Габишев двічі організовував похід на Москву / фото: facebook.com

У Росії якутського шамана Олександра Габишева визнали політичним в'язням відповідно до міжнародного визначення цього поняття.

Читайте такожЯкутський шаман поскаржився в ЄСПЛ на затримання та вилучення мечаПро це повідомляється на сайті правозахисного центру «Меморіал».

Зазначається, що влада почала перешкоджати здійсненню Габишевим своїх прав відразу після того, як він став відомим, кримінальну справу стосовно шамана порушили після мітингу в підтримку членів його загону, а чоловіка госпіталізували після оголошення про початок нового походу.

Відео дня

На думку правозахисників, ні одна із встановлених законом підстав примусової госпіталізації переконливо не доведена, а те, що слідство досі не пред'явило Габишеву обвинувачення у кримінальній справі, свідчить на користь його невинності.

Відомо, що Слідчий комітет розслідує справу щодо Габишева за статтею про публічні заклики до екстремізму. Після комплексної психолого-психіатричної експертизи республіканський психоневрологічний диспансер визнав шамана неосудним, після цього його затримали і відвезли до психіатричної лікарні. На початку червня 2020 року суд в Якутії задовольнив позов про примусову госпіталізацію.

Раніше УНІАН писав, що шаман Олександр Габишев двічі намагався дійти до Москви, щоб «вигнати Путіна».