"Година смерті": біля Верховної Ради провели акцію на підтримку медичної реформи

16:04, 06 червня 2017
Київ
69 0

Учасники заходу заявляють, що така акція “Година смерті” проходить сьогодні у 50 містах України.

Учасники акції влаштували перформанс під будівлею парламенту / фото УНІАН

Біля центрального входу до Верховної Ради України проходила акція з вимогою до депутатів підтримати медичну реформу. Як передає кореспондент УНІАН, близько 20 людей лежали на землі, накриті білими простирадлами.

Вони, згідно із задумом організаторів акції, символізують українців, які щогодини помирають від різних захворювань.

Читайте такожКабмін очікує від Ради ухвалення законів про медичну реформу до кінця червня

Також ще близько 20 активістів брали участь у цій акції, але у перформансі не були задіяні.

Згідно з даними учасників заходу, така акція “Година смерті” проходить сьогодні у 50 містах України за участю представників пацієнтських організацій та активістів.

Як повідомляв УНІАН, питання включення законопроектів щодо медичної реформи до порядку денного парламенту розглядатиметься депутатами сьогодні.

5 квітня Кабінет міністрів схвалив чотири законопроекти щодо реформування системи охорони здоров'я: «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів»; "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо видатків на первинну медичну допомогу"; "Зміни до основ законодавства України про охорону здоров'я (зміни до ст.ст. 3,8 та 35)" та "Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення".

18 травня Верховна Рада не включила до порядку денного сесії жодного законопроекту, який стосується реформування сфери охорони здоров’я. Депутати не підтримали включення ні урядових, ні депутатських законопроектів з цієї тематики.

2 червня в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун висловила сподівання на включення 6 червня до порядку денного роботи Верховної Ради законопроектів щодо реформи фінансування сфери охорони здоров'я.

На брифінгу за результатами засідання Національної ради реформ вона сказала: "Міністерство охорони здоров'я й уряд подали до Верховної Ради ще у квітні 4 законопроекти на зміну системи фінансування охорони здоров'я, яка були вимогою стратегії зміни фінансування охорони здоров'я, прийнятої Кабінетом міністрів ще у листопаді 2016 року". Після подання цих законопроектів, нагадала вона, робоча група із 22 депутатів доопрацювала законопроекти.

"Сьогодні ми обговорювали ті зміни, які були зроблені, і подаємо знов розроблені законопроекти. Тепер їх буде два - №№ 6327 і 6029, які подаємо вже сьогодні на реєстрацію. Сподіваємося, що у вівторок будуть подані на порядок денний, і будемо розглядати їх на комітетах вже в середу (7 червня)", - заявила Супрун.

У свою чергу член Комітету ВР питань охорони здоров'я, координатор робочої групи з опрацювання законопроектів щодо реформування системи охорони здоров’я Сергій Березенко заявив, що відповідні законопроекти пропонуватимуть ухвалити в парламенті 22 червня. Це будуть два законопроекти: три законопроекти будуть об'єднані в один, а ще один – зміни до Бюджетного кодексу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter